Hardrock Hundred Lottery 2024

Saturday, December 2, 2023

Lottery Results Last updated about 6 hours ago


Female Finishers

Accepted
  1. Courtney Dauwalter (Leadville, CO) Service Form Received
  2. Yvonne Naughton (Bend, OR) Service Form Received
  3. Becky Bates (Kimberley, BC) Service Form Received
  4. Maggie Guterl (Durango, CO) Service Form Received
  5. Sandra Carpenter (Evergreen, CO)
  6. Emily Halnon (Eugene, OR) Service Form Received
  7. Claire Bannwarth (Village-neuf, France)
  8. Meghan Cogswell (Colorado Springs, CO) Service Form Received
  9. Margaret Gordon (Albuquerque, NM) Service Form Received
  10. Deby Kumasaka (Edmonds, WA) Service Form Received
  11. Marta Fisher (White Salmon, WA) Service Form Received
Wait List
  1. Pam Reed (Jackson, WY) Service Form Received
  2. Sabrina Stanley (Silverton, CO)
  3. Barbara Olmer (Denver, CO)
  4. Dawn Poole (Chino Hills, CA) Service Form Received
  5. Wendy Wheeler-Jacobs (Redmond, OR) Service Form Received
  6. Jodi Semonell (Omaha, NE)
  7. Hannah Green (Silverton, CO)
  8. Nikki Kimball (Bozeman, MT)
  9. Dana Samis (North Vancouver, BC)
  10. Jitka O'Farrell (Lakewood, CO)
  11. Whitney Mickelsen (Durango, CO)
  12. Dana Kracaw (Crested Butte, CO)
  13. Carolyn Wallace (Loveland, OH)
  14. Gina Harcrow (Monument, CO)
Withdrawn
  1. Betsy Nye (Truckee, CA)
  2. Jennifer Hughes (Haines, AK)
  3. Darla Askew (Bend, OR)
  4. Kaori Niwa (Kyoto, JPN, Japan)
  5. Marcy Beard (Livingston, TX)
  6. Rachel Kelley (Chapel Hill, NC)
  7. Amanda Grimes (Silverton, CO)
  8. Meghan Hicks (Silverton, CO)

Female Nevers

Accepted
  1. Laney Baris (Brick, NJ) Service Form Received
  2. Moira Flannery (Tollgate Canyon, UT) Service Form Received
  3. Lourdes Gutierrez-Kellam (Calgary, AB) Service Form Received
  4. Yitka Winn (Renton, WA) Service Form Received
  5. Amber Weibel (South Lake Tahoe, CA) Service Form Received
  6. Alexandra Ostaszewski (Calgary, AB) Service Form Received
  7. Serena Eley (Shoreline, WA)
  8. Pamela Harght (Marshfield, MA) Service Form Received
  9. Jenny Capel (Reno, NV) Service Form Received
  10. Claire Heslop (Almonte, ON)
  11. Jordan Maki-Richards (Tumut, AUS, Australia) Service Form Received
  12. Jackie Fritsch (Ouray, CO)
  13. Suzanna Guadarrama (Altadena, CA)
  14. Katharina Hartmuth (Zurich, Switzerland)
  15. Camille Bruyas (Leschaux, France)
  16. Ashley Clinthorne (Lakewood, CO) Service Form Received
  17. Tara Dower (Virginia Beach, VA)
  18. Tara Warren (Ogden, UT) Service Form Received
  19. Denise Klatt (Brookline, MA) Service Form Received
  20. Stacie Riddle (Mill Valley, CA) Service Form Received
Wait List
  1. Lee Conner (Cleveland, OH) Service Form Received
  2. Desiree Marek (Flagstaff, AZ) Service Form Received
  3. Erin Shaw (Superior, CO) Service Form Received
  4. Morgan Steele (Lakewood, CO)
  5. Lynn Hall (Leadville, CO) Service Form Received
  6. Megan Dehaan (Belgrade, MT) Service Form Received
  7. Siobhan Pritchard (Steamboat Springs, CO) Service Form Received
  8. Jenny Fox (Steamboat Springs, CO) Service Form Received
  9. Vivian Lee (Encinitas, CA)
  10. Laurie Nakauchi (Lakewood, CO) Service Form Received
  11. Junko Kazukawa (Denver, CO)
  12. Carmen Brockdorf (High Springs, FL)
  13. Joan Hellman (Scottsdale, AZ)
  14. Kiyoko Nakata (Niiza-c, JPN, Japan)
  15. Constance Wannamaker (El Paso, TX)
  16. Sophie Grant (London, GBR, United Kingdom)
  17. Simone Valentin Austin (Naples, FL)
  18. Allison Hartz (Bend, OR) Service Form Received
  19. Nettie Pardue (South Lake Tahoe, CA)
  20. Michelle Blackard (Flagstaff, AZ)
  21. Sylvia Greer (Smoot, WY)
  22. Liesel Hadfield (Carbondale, CO)
  23. Linda Trinh (Toronto, ON) Service Form Received
  24. Sarah Pizzo (Steamboat Springs, CO)
  25. Emma Giebler (Reno, NV)
  26. Tara Chahl (Edmonton, AB)
  27. Uxue Fraile (Leranotz, ESP, Spain)
  28. Tracy O’Brien (Silverthorne, CO)
  29. Susan Henry (Baker City, OR)
  30. Sonja Tinucci (Golden, CO) Service Form Received
  31. Kristen Kovatch (Fort Collins, CO)
  32. Silke Koester (Boulder, CO)
  33. Melissa Beaury (Moab, UT)
  34. Kristen Sutcliffe (Oberlin, OH)
  35. Ramonita Colon (Augusta, GA)
  36. Heidi Bennett (Cedar Hills, UT)
  37. Tory Scholz (Lillooet, BC) Service Form Received
  38. Andrea Kooiman (Mission Viejo, CA)
  39. Monica Ochs (Anacortes, WA)
  40. Sarah Lavender Smith (Telluride, CO) Service Form Received
  41. Tori Bayush (Indian Springs Village, AL)
  42. Suzanna Bon (Norwood, CO)
  43. Sarah Kirsty Williams (Chelmsford, GBR, United Kingdom)
  44. Laura Kaplan (Boulder, CO)
  45. Naomi Plasterer (Incline Village, NV)
  46. Jenny Picker (Monrovia, CA)
  47. Maria Semerjian (Toulouse, FRA, France)
  48. Parrish Placencia (Foresthill, CA)
Withdrawn
  1. Lieko Earle (Boulder, CO)
  2. Elaine Battson (London, GBR, United Kingdom)
  3. Gina Fioroni (Lakewood, CO)

Male Finishers

Accepted
  1. Tom Remkes (Ogden, UT) Service Form Received
  2. Jeff Rome (Silverton, CO) Service Form Received
  3. Miles Lilly (Bend, OR) Service Form Received
  4. Rick Kneedler (Portland, OR) Service Form Received
  5. Cory Linfield (Colorado Springs, CO) Service Form Received
  6. Shigeru Furuta (Kawasaki, JPN, Japan) Service Form Received
  7. John Conboy (Woodbridge, VA)
  8. Paul Johnson (St Joseph, MI) Service Form Received
  9. Miguel Pena (Houston, TX) Service Form Received
  10. Scott Olmer (Denver, CO)
  11. Doug Seaver (Bailey, CO) Service Form Received
  12. Todd Salzer (Golden, CO) Service Form Received
  13. Carter Williams (Salt Lake City, UT) Service Form Received
  14. Jon Davis (Frederick, CO)
  15. Mike Ehredt (Hope, ID) Service Form Received
  16. Nick Coury (Scottsdale, AZ) Service Form Received
  17. Nick Pedatella (Boulder, CO)
  18. Daniel Wilson (Tulsa, OK) Service Form Received
  19. Will Thomas (Sequim, WA) Service Form Received
  20. Justin McMillan (Atascadero, CA)
  21. Keith Knipling (Alexandria, VA)
  22. Chris Twiggs (Fernandina Beach, FL) Service Form Received
  23. Sean Cunniff (Albuquerque, NM) Service Form Received
  24. Donald Beuke (Broomfield, CO) Service Form Received
  25. Benjamin Bucklin (Spokane, WA) Service Form Received
  26. Michael Owen (Pomeroy, OH) Service Form Received
  27. Paul Terranova (Twin Lakes, CO) Service Form Received
  28. Loren Davis (Bozeman, MT) Service Form Received
  29. Jason Schlarb (Durango, CO)
  30. Ryan Cooper (Boulder, CO) Service Form Received
  31. Robert Lalus (Seattle, WA) Service Form Received
  32. Andy Hamilton (Eugene, OR) Service Form Received
  33. Rob Erskine (Fort Collins, CO) Service Form Received
  34. Matthew Van Horn (Eagle Mountain, UT)
  35. Jay Hunt (Gunnison, CO)
  36. Jamil Coury (Phoenix, AZ) Service Form Received
  37. Owen Wainhouse (Dagenham, GBR, United Kingdom) Service Form Received
  38. Chad Piala (Golden, CO) Service Form Received
  39. Mick Jurynec (Millcreek, UT)
  40. Michael Thomas (Fort Collins, CO) Service Form Received
  41. Grant Maughan (Dudley, AUS, Australia) Service Form Received
  42. Shad Mika (Westminster, CO) Service Form Received
  43. Peter Lawson (Burlington, VT) Service Form Received
  44. Nathaniel Couture (Fredericton, NB) Service Form Received
  45. John Anderson (Truckee, CA) Service Form Received
  46. Trevor Baine (Washington, DC) Service Form Received
  47. Larry Pearson (Helotes, TX) Service Form Received
  48. Kent Ryhorchuk (Portola Valley, CA) Service Form Received
  49. Karl Meltzer (Sandy, UT) Service Form Received
  50. Shinsuke Isomura (Hayama-machi, JPN, Japan) Service Form Received
  51. Dan Barger (Steamboat Springs, CO) Service Form Received
  52. Whit Rambach (Incline Village, NV) Service Form Received
  53. Sean Greaney (Seattle, WA)
  54. Francois Dhaene (Areches, France) Service Form Received
  55. Drew Meyer (Fort Worth, TX) Service Form Received
  56. Robert Wehner (Hubertus, WI) Service Form Received
  57. Brandon Worthington (Longmontster, CO) Service Form Received
Wait List
  1. Anthony Culpepper (Durango, CO) Service Form Received
  2. Andy Blatecky (Golden, CO) Service Form Received
  3. Cary Stephens (Corvallis, OR)
  4. John Hallsten (Helena, MT) Service Form Received
  5. Mike Weigand (Middlebury, VT) Service Form Received
  6. Michael Hewitt (Denver, CO)
  7. Dima Feinhaus (Waban, MA) Service Form Received
  8. David Coblentz (Los Alamos, NM) Service Form Received
  9. Garret Christensen (Reno, NV) Service Form Received
  10. John Sharp (Selma, TX) Service Form Received
  11. Harris Goodman (Lafayette, CA)
  12. Matthew Fortuna (Oyama, BC)
  13. Jeff Davis (Amherst, MA)
  14. Paul Jesse (Florissant, CO)
  15. Terry Miller (Lakewood, CO) Service Form Received
  16. Allen Hadley (New Denver, BC) Service Form Received
  17. Kevin Shilling (Salt Lake City, UT)
  18. Jose Orillac (Panama, PAN, Panama)
  19. Jesse Haynes (Coto De Caza, CA)
  20. Mark Christopherson (Park City, UT)
  21. Evan Kimber (Superior, CO)
  22. Parker Semin (Silverton, CO) Service Form Received
  23. Daniel Benhammou (Littleton, CO)
  24. Ken Jensen (Millcreek, UT)
  25. Benjamin Dunn (Crested Butte, CO) Service Form Received
  26. Andrew Reiff (North Bend, WA)
  27. Franco Soriano (Livermore, CA)
  28. Scott Tomchick (Edmonds, WA) Service Form Received
  29. Zach Hermsen (Golden, CO)
  30. Hyun Chang Chung (Discovery Bay, HKG, Hong Kong) Service Form Received
  31. Ryan Smith (Boulder, CO)
  32. Tommy Stockton (Los Alamos, NM) Service Form Received
  33. Bogie Dumitrescu (Boulder, CO) Service Form Received
  34. Greg Salvesen (Santa Fe, NM)
  35. Ian Farris (Draper, UT)
  36. Paul Tidmore (Carrollton, TX)
  37. John Burton (San Jose, CA)
  38. Paul Doyle (Colorado Springs, CO) Service Form Received
  39. Franck Heuze (Pessac, FRA, France)
  40. John Fegyveresi (Flagstaff, AZ) Service Form Received
  41. Brian Culmo (Salt Lake City, UT) Service Form Received
  42. Brooks Williams (Colorado Springs, CO)
  43. Brian Hopton-Jones (Fort Worth, TX)
  44. Andrew Barney (American Fork, UT) Service Form Received
  45. Alan Smith (Glen Haven, CO)
  46. Neal Taylor (Colorado Springs, CO)
  47. Dmitry Lysenko (Singapore, SGP, Singapore)
  48. Steve Roark (Hereford, AZ)
  49. Ben Wyrick (Mount Sidney, VA)
  50. Bill Geist (Los Alamos, NM) Service Form Received
  51. Mark Hammond (Cottonwood Heights, UT)
  52. Clifford Matthews (Albuquerque, NM)
  53. Jason Oliver (Victoria, BC) Service Form Received
  54. Mark Vogel (Spokane, WA)
  55. Gregory Loomis (Midlothian, VA) Service Form Received
  56. Zac Wilson (Signal Mountain, TN)
  57. Joey Luther (Boulder, CO)
  58. David Tosch (Chelsea, AL)
  59. Karl Mayer (Boulder, CO)
  60. Joel Meredith (Nashville, TN)
  61. Andy Pearson (Los Angeles, CA)
  62. Michael Chamoun (Los Angeles, CA) Service Form Received
  63. Matt Elam (Boulder, CO)
  64. Jared Vanderhook (Silver Bay, MN)
  65. Adelaido Solis (San Jose, CA)
  66. Nick Reynolds (Whistler, BC)
  67. Brian Westphal (Stanley, ID) Service Form Received
  68. Brendan Trimboli (Durango, CO)
  69. Robert Harem (Mount Pleasant, SC)
  70. James Holland (Memphis, TN)
  71. Bryan Shuman (Laramie, WY)
  72. Brian Oestrike (New Paltz, NY)
  73. Ryan Martin (Centennial, CO)
  74. Kelly Lance (Pocatello, ID)
  75. Scott Slater (Guilford, CT)
  76. Eric Purpus (Winthrop, WA)
  77. Mauricio Puerto (Ventura, CA) Service Form Received
  78. Gavin McKenzie (Arvada, CO)
  79. Leo Fung (Calgary, AB)
  80. Yassine Diboun (Portland, OR)
  81. Jeason Murphy (Salida, CO)
  82. Joshua Anderson (Boulder, CO)
  83. Mike Smith (Santa Fe, NM)
  84. Randy Duncan (Victoria, BC) Service Form Received
  85. John Knotts (Littleton, CO)
  86. Tyler Bucklin (Conrad, MT)
  87. Cody Reeder (Logan, UT)
  88. Alex Pashley (Driggs, ID)
  89. Gabe Joyes (Lander, WY)
  90. Chuck Konopa (Brighton, UT)
  91. Jon Robinson (Seattle, WA)
  92. Patrick Stewart (Highlands Ranch, CO)
Withdrawn
  1. Matt Barry (North Vancouver, BC)
  2. Charles Hornbaker (Colorado Springs, CO)
  3. Jeff Browning (Flagstaff, AZ)
  4. Jakub Galczynski (Ketchum, ID)
  5. Edward Sandor (Minneapolis, MN)
  6. Tom Ralph (Monument, CO)
  7. Eric Hodges (Castle Pines, CO)
  8. Bryon Powell (Silverton, CO)

Male Nevers

Accepted
  1. Derek Dowell (Baton Rouge, LA) Service Form Received
  2. Stephen Scobie (New York, NY) Service Form Received
  3. Will Fisher (Carbondale, CO) Service Form Received
  4. Brad Bishop (Fort Collins, CO) Service Form Received
  5. Richard Turgeon (Gatineau, QC) Service Form Received
  6. Brian Costilow (Chattanooga, TN) Service Form Received
  7. Costa Alimonos (Fort Collins, CO) Service Form Received
  8. Billy Grimes (Silverton, CO) Service Form Received
  9. Brady Burgess (Berkeley, CA) Service Form Received
  10. Robert Panas (Boulder, CO) Service Form Received
  11. Chad Wamack (Chattanooga, TN) Service Form Received
  12. Andy Vermilyea (Castleton, VT) Service Form Received
  13. Conrado Bermudez (Jersey City, NJ)
  14. Eric McGee (Rosemere, QC) Service Form Received
  15. Frederic Bard (Fort Collins, CO) Service Form Received
  16. Adrian Lazar Adler (Seattle, WA) Service Form Received
  17. Kelly Barber (Woodland, CA) Service Form Received
  18. Jon Winkler (Littleton, CO) Service Form Received
  19. Dana Munari (San Antonio, TX) Service Form Received
  20. T.J. Pitts (Moreland, GA) Service Form Received
  21. Derek Fish (Larbert, GBR, United Kingdom) Service Form Received
  22. Michael Marchand (Olympia, WA) Service Form Received
  23. David Riedeman (Madison, WI) Service Form Received
  24. Andy Reed (Canmore, AB) Service Form Received
  25. Tim Blair (North Vancouver, BC) Service Form Received
  26. Barrett Langton (Indian Hills, CO) Service Form Received
  27. Timothy Fahy (Longmont, CO) Service Form Received
  28. David Fox (Golden, CO) Service Form Received
  29. Vishal Sahni (Los Angeles, CA) Service Form Received
  30. Jose Samaniego (Dosrius, ESP, Spain) Service Form Received
  31. Babak Rastgoufard (Missoula, MT) Service Form Received
  32. Bertrand Lidoyne (Saint Etienne de Cuines, FRA, France) Service Form Received
  33. David Fuller (Herriman, UT) Service Form Received
  34. Justin Walker (Salida, CO) Service Form Received
  35. Anatoly Ross (South Lancaster, ON) Service Form Received
  36. Scott Wesemann (Sandy, UT) Service Form Received
  37. Josh Golden (Durango, CO) Service Form Received
  38. Chris Jones (Sonoma, CA) Service Form Received
  39. Diego Pazos (Lausanne, CHE, Switzerland) Service Form Received
  40. Joshua Barringer (Brackendale, BC) Service Form Received
  41. John Clarke (Colorado Springs, CO) Service Form Received
  42. Samuel Yamamoto (Lethbridge, AB)
  43. Matt Campbell (Bothell, WA) Service Form Received
  44. Bradley Olwin (Berthoud, CO) Service Form Received
  45. Jean-Yves Malo (Le Puy Sainte Réparade, FRA, France) Service Form Received
  46. Stephen England (Hove, East Sussex, United Kingdom)
  47. Zach Miller (Columbia, PA)
  48. Bryce Warren (Ogden, UT) Service Form Received
  49. Hideo Takuma (Shinjyuku-ku, JPN, Japan) Service Form Received
  50. Ryne Anderson (Knoxville, TN) Service Form Received
  51. Brian Peterson (Wamego, KS) Service Form Received
  52. Nathan Kurz (Longmont, CO) Service Form Received
  53. Ludovic Pommeret (Prevessin, France) Service Form Received
  54. Aleksis Capili (Quezon City, PHL, Philippines) Service Form Received
  55. John Paul Ogden (Cedaredge, CO) Service Form Received
  56. Michael Henson (Austin, TX) Service Form Received
  57. Luke Jay (Littleton, CO)
  58. Josh Bonkowsky (Salt Lake City, UT) Service Form Received
Wait List
  1. Kris Tyson (Fort Collins, CO) Service Form Received
  2. Ryan Thorpe (Washington, NJ) Service Form Received
  3. Joel Anderson (Leadville, CO) Service Form Received
  4. Andrew Poland (Lakewood, CO) Service Form Received
  5. Christopher Severson (Orinda, CA) Service Form Received
  6. James Oliphant (Corvallis, OR)
  7. Matt Meckenstock (Bright, AUS, Australia)
  8. Kyle Moss (Broomfield, CO)
  9. Joshua Holer (Nathrop, CO) Service Form Received
  10. Jeremy Pager (Scottsdale, AZ)
  11. Cal Mitchell (Ottawa, ON)
  12. Ryan Anderson (Boise, ID) Service Form Received
  13. Dane Leblanc (San Antonio Tlayacapan, MEX, Mexico)
  14. Scott Hawker (Christchurch, NZL, New Zealand)
  15. Colton Gerhart (Boise, ID)
  16. Scott Martin (Portland, OR) Service Form Received
  17. Craig Stahl (Providence, UT) Service Form Received
  18. Andrew Bainbridge (Mountain View, CO)
  19. John Tidd (San Lorenzo de El Escorial, ESP, Spain)
  20. Ihor Stratan (Farmingdale, NY)
  21. Daniel Mickey (Toms River, NJ) Service Form Received
  22. Derek Brown (Glendale, MO)
  23. Josh Gilbert (Roanoke, VA)
  24. Colin Thornton (Isfjorden, NOR, Norway) Service Form Received
  25. Michael Moody (Riverton, UT)
  26. Ted Bross (Golden, CO)
  27. Masazumi Fujioka (Mill Creek, WA)
  28. Shaun Smith (Hesperus, CO)
  29. Ryan Lane (Aztec, NM)
  30. Tyler Hall (Morgan, UT)
  31. Michael O'Connor (Smyrna, GA)
  32. Michael Poole (Arden, NC)
  33. Andrew Maisel (Washington, DC)
  34. Mark Griffith (Issaquah, WA)
  35. Adam Stepanovic (Flagstaff, AZ)
  36. Andy Healey (Vancouver, BC)
  37. Mark Marzen (Golden, CO)
  38. Benjamin Pulley (Granville, OH)
  39. Dawson Mossman (New Maryland, NB) Service Form Received
  40. Chris Hillebrand (Santa Fe, NM) Service Form Received
  41. Michael Mcginn (Johnston, IA)
  42. Gennadii Tertychnyi (Issaquah, WA)
  43. Dustin Sandquist (Albuquerque, NM)
  44. Cesare Rotundo (Tiburon, CA)
  45. Philip Vondra (New Paltz, NY)
  46. Brian Shafer (Litchfield, CT)
  47. Kevin Carson (Silverthorne, CO)
  48. Eric Ferree (Dallastown, PA)
  49. Adam Steidler (Ashland, OR)
  50. Andrew Readinger (Fort Worth, TX)
  51. Tom Steidler (Kimberly, ID)
  52. Elliot Brady (Sooke, BC)
  53. Steven Labranche (Oakdale, CT)
  54. Jonathan Stuart (North Ogden, UT)
  55. Kevin Flannery (Arvada, CO)
  56. Jesse Meadows (Boones Mill, VA)
  57. Will Guzick (Mill Valley, CA)
  58. Ryan Case (Golden, CO)
  59. Bryan Whitesel (Sioux Falls, SD)
  60. Gregory Lowe (Newbury, MA)
  61. Garth Reader (Los Alamos, NM) Service Form Received
  62. Christopher Roach (North Salt Lake, UT)
  63. Marty Vokes (Piedmont, SC) Service Form Received
  64. Joe Schrum (Hereford, AZ)
  65. Daniel Bernal (Quito, ECU, Ecuador)
  66. David Trow (Lafayette, CO)
  67. Francisco Porto (Belo Horizonte, BRA, Brazil)
  68. Ben Thompson (Durango, CO)
  69. Joseph Oriol Carne (Andorra La Vella, AND, Andorra)
  70. Jason Drobeck (Kamas, UT)
  71. Mario Festival (Calgary, AB) Service Form Received
  72. Chris Roberts (Kirkwood, MO)
  73. Matjaz Campa (Ivancna Gorica, Slovenia)
  74. Jack Tinucci (Golden, CO) Service Form Received
  75. Joe Schmal (San Antonio, TX)
  76. Matthew Zabriskie (Salt Lake City, UT)
  77. Ryan Weibel (South Lake Tahoe, CA)
  78. William Wallace (Hastings-on-Hudson, NY)
  79. Mark Rigby (Christchurch, NZL, New Zealand)
  80. Keith Viger (Kamloops, BC) Service Form Received
  81. Simon Sandoval (Makati, PHL, Philippines)
  82. Travis Mattern (Steamboat Springs, CO)
  83. Christopher Hammes (Durango, CO)
  84. Peter Chapman (Washington, DC)
  85. Brandon Benefield (Spokane, WA)
  86. Xiao Hui Zheng (Surrey, BC)
  87. Shaun Burke (Colorado, CO)
  88. Mark Robbins (Holladay, UT)
  89. Scott Hollister (Colorado Springs, CO)
  90. Daniel Skog (Karlstad, SWE, Sweden)
  91. Tim Owen (Buckingham, GBR, United Kingdom)
  92. Michael Recupero (Seattle, WA)
  93. Joel Martin (Denver, CO)
  94. Ammon Piepgrass (Harpenden, GBR, United Kingdom)
Withdrawn
  1. Erik Storheim (Salt Lake City, UT)
  2. Matthew Hagenah (Boise, ID)
  3. Aaron Davis (Coeur D Alene, ID)
  4. Cody Draper (Smithfield, UT)
  5. Blaze Capdecoume (Vancouver, BC)
  6. Caleb Efta (Buena Vista, CO)